Zniszcz Ten Dziennik

Zniszcz Ten Dziennik – za czy przeciw?

Zniszcz Ten Dziennik pojawił się w Polsce we wrześniu 2014 roku i od samego początku wzbudzał skrajne emocje – jedni z miejsca pokochali kreatywną destrukcję, inni z kolei nieprzychylnym okiem patrzyli na „niszczenie książki”. Jak widać, Dziennik nikogo nie pozostawia obojętnym!

Co najbardziej podoba Wam się w Dzienniku? Przede wszystkim jest świetnym sposobem na pokazanie, że lektura wcale nie musi być nudna! Podstawowym zadaniem Dziennika jest uruchomienie wyobraźni, pobudzenie kreatywności i wyjście poza schematyczne myślenie. Za co jeszcze go kochamy? Za to, że pozwala na wyrażenie własnej osobowości poprzez artystyczną destrukcję.

zniszcztendziennik-bazgrz

Mimo że z założenia Dziennik jest przeznaczony dla młodzieży, wśród jego fanów nie brakuje dorosłych. To dla nich niepowtarzalna szansa na odkrycie swoich uśpionych zdolności. Powrót do czasów beztroskiej zabawy i używanie niczym nieskrępowanej wyobraźni jest idealnym sposobem na odreagowanie stresów związanych z pracą czy obowiązkami domowymi.
Niektórzy nie potrafią jednak dostrzec zalet Dziennika i nie szczędzą mu słów krytyki. Dlatego na najważniejsze argumenty postaramy się znaleźć odpowiedź:
 1. Książek nie wolno niszczyć – jesteśmy w stanie się z tym zgodzić, o ile chodzi o bezmyślne bazgranie po kartkach czy bezcelowe zaginanie stron książki. Zniszcz Ten Dziennik to z kolei nasz pamiętnik, czyli coś, z czym możemy zrobić dosłownie wszystko! Poza tym kreatywna destrukcja i użycie wyobraźni znacznie różni się od zwykłego niszczenia, prawda?
 2. Zniszcz Ten Dziennik nie jest wart tych pieniędzy – gdybyśmy mieli zastanawiać się nad każdą kupowaną przez nas rzeczą, która teoretycznie nie jest warta przeznaczonych na nią pieniędzy, musielibyśmy zrezygnować niemal ze wszystkiego! Czy torebka od znanego projektanta jest warta kilku tysięcy złotych? A czy słodycze psujące zęby są warte kilkunastu złotych tygodniowo? Natomiast jednorazowy wydatek na coś, co pomoże nam rozwinąć wyobraźnię i wyrazić emocje z pewnością nikomu nie zaszkodzi :)
 3. Treść niektórych zadań jest niesmaczna (np. wklejanie martwych robaków) – to argument najczęściej wysuwany przez tych, którzy wszystko traktują dosłownie! Celem Dziennika jest przecież pobudzenie kreatywności i zachęcanie do znalezienia niecodziennych sposobów na każde zadanie
zniszcztendziennik-robaki

 

Jednak najlepszym argumentem, przemawiającym na korzyść Dziennika, jest Wasza sympatia – tysiące fanów na Facebooku, Twitterze i Instagramie to dowód na to, że kreatywna destrukcja jest świetnym pomysłem na nudę i szarą rzeczywistość :)

 

3 comments for “Zniszcz Ten Dziennik – za czy przeciw?

 1. 28 lutego 2015 at 09:33

  zniszcz ten dziennik jest wart tych trzech dyszek

 2. aaa
  19 marca 2015 at 00:15

  co to znaczy kreatywna destrukcja, jedno zaprzecza drugiemu. Jak nisko upadliśmy, żałosne jest to że ktoś widzi w tym coś twórczego, to tym bardziej smutne, w którym miejscu stoi ludzkość, kiedy destrukcja , niszczenie jest piękne, …….

  • Lodowy Pingwin
   6 października 2016 at 21:05

   Widać, że nie znasz się na sztuce :P…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *