Zniszcz Ten Dziennik

TWÓRCZA WIELKANOC Z DZIENNIKIEM

Już za kilka dni Wielkanoc – najstarsze, najważniejsze i dla wielu najpiękniejsze święto chrześcijańskie. Kojarzy się z wiosną, baziami, pysznym mazurkiem, kolorowymi pisankami, ładnie przystrojonym koszyczkiem i radosną atmosferą. To czas na refleksję i rodzinne spotkania. Wydaje Wam się, że nie ma tu miejsca dla Waszego Dziennika? Ależ jest!

ztd-wielkanocne jajo2-insta

Przede wszystkim Wielkanoc to przecież niezwykle kreatywne święto! Ozdabiamy koszyczki i malujemy pisanki – każdy według własnego gustu i wyobraźni. A potem te pisanki zjadamy. A żeby je zjeść, musimy zniszczyć nasze dzieło – pojawia się zatem motyw destrukcji. Brzmi znajomo?
W którym z zadań możemy wykorzystać świąteczny motyw? Choćby w jednym z pierwszych – POKOLORUJ CAŁĄ STRONĘ. Dlaczego święta nie miałyby być dla nas inspiracją? Jeśli jesteście dumni z Waszych pisanek i szkoda Wam ich, utrwalcie je tutaj! Możecie wkleić skorupki albo zdjęcie jajek, bądź narysować, jak wyglądały. To sposób na zachowanie aktu twórczego!
Dalej napotykamy na STRONĘ DOBRYCH MYŚLI. Wypełnijmy ją pozytywnymi emocjami, miłością do świata, ciepłem i harmonią – pozytywny czas Wielkanocy, chwila odpoczynku i oddechu od codzienności na pewno im sprzyja. Może w trudniejszym okresie wrócimy do tej strony, a zgromadzone dobre myśli pomogą nam odzyskać spokój i pogodę ducha? :)
W Dzienniku znajdzie się też coś dla tych, którzy nie są specjalnymi entuzjastami świąt. Uważacie, że świąteczne przygotowania i rodzinne spotkania są nużące – utrwalcie NUDNE WYDARZENIE W SZCZEGÓŁACH! Technika jest tutaj dowolna – można pisać, robić fotki lub posłużyć się formą komiksu. Można wziąć zadanie na serio lub pożartować. Ważne, by zapamiętać każdy drobiazg – to niezły trening pamięci! A może przy okazji inaczej spojrzycie na, zdawałoby się, nudną tradycję? Kto wie – obcowanie z dziennikiem prowadzi do zaskakujących wniosków :)
Powodzenia i wesołych świąt – niech będą kreatywne jak nigdy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *