Zniszcz Ten Dziennik

Tajemnica życia Dziennika

Niszczenie Dziennika może być doskonałą okazją do nauczenia się czegoś nowego. Wykonując zadania możecie dowiedzieć się wiele o innych ludziach, możecie uprawiać gimnastykę usprawniającą pracę mózgu, wreszcie – możecie poznawać tajemnice biologii i fizyki!

Czy wiecie, że papier, z którego wykonano Zniszcz Ten Dziennik żyje i reaguje na wodę? Podstawowym składnikiem papieru jest drewno, które pod wpływem wilgoci puchnie i zwiększa swoją objętość. Niewielka ilość wody może podwoić jego twardość, nadmierna spowoduje rozpad… Tak samo zachowuje się papier!

Wykonując zadanie „Wyrwij tę stronę. Włóż ją do kieszeni. Nie wyjmuj podczas prania. Potem wklej z powrotem”, możecie przekonać się, kiedy woda wzmocni papier i sprawi, że stanie się sztywny i trwały, a także sprawdzić, kiedy wilgoć doprowadzi go do całkowitego zniszczenia.

Uważajcie! Zanim wypierzecie spodnie z kartką w kieszeni, dokładnie się jej przyjrzyjcie, dotknijcie i postarajcie zapamiętać jak najwięcej właściwości. Gotowe?

Nastawcie pralki i zapamiętajcie zastosowane przepisy na pranie, czyli czas i temperaturę.

My dla wyrwanej strony wybraliśmy krótkie pranie w zimnej wodzie. Teraz wygląda tak:

ztd-wyrwij

Jak pod wpływem wody zmieniły się Wasze Dzienniki? Zdecydowaliście się na delikatne pranie wzmacniające czy raczej intensywną destrukcję?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *