Zniszcz Ten Dziennik

Święto Origami w Zniszczu!

Czy wiecie, że dziś obchodzimy Światowy Dzień Origami? Jeśli jeszcze nie mieliście kontaktu z tą piękną sztuką, czytajcie dalej! Dowiecie się, jak wykonać proste figury przy pomocy tej techniki, a nowe umiejętności z pewnością nie raz wykorzystacie w Zniszczu :)

mini-koszula

Origami to nic innego jak sztuka składania papieru. Pochodzi z Chin, ale rozwinęła się w Japonii. Aby się jej nauczyć, nie trzeba nakładów finansowych ani specjalnych narzędzi. Wystarczy kartka papieru oraz chęci :)

Na początek możecie wykonać serduszko origami. To łatwe – trzeba tylko trzymać się instrukcji:

Takie serduszko możecie oczywiście komuś podarować – nakleić na prezent lub zrobić z niego kartkę z życzeniami, dopisując dedykację :)

Jako własnoręcznie wykonany prezent świetnie sprawdzi się też kwiatek origami:

Jeśli już się trochę rozgrzaliśmy, możemy przejść do nieco trudniejszych figur. Techniką origami bardzo często tworzy się postaci zwierząt:

Oprócz tradycyjnych zwierzątek możemy spróbować wykonać też fantastyczne postaci z bajek – np. Pikachu :)

Technika origami daje praktycznie nieskończone możliwości! Przy jej pomocy możemy tworzyć urocze podarunki, rozmaite dekoracje (np. wstążki), ale także przedmioty bardziej praktyczne, jak ozdobne pudełka :) Sztuka origami rozwija kreatywność i zdolności manualne, wspaniale relaksuje, ale też niesamowicie wciąga! Złapaliście już bakcyla? 😜

19___origami

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *