Zniszcz Ten Dziennik

Ołówki w dłoń!

ołówki
W Dzienniku jest sporo zadań, które wymagają zdolności manualnych. Polecenia takie jak POKOLORUJ CAŁĄ STRONĘ czy POKOLORUJ POZA LINIAMI z jednej strony dają spore pole do popisu, z drugiej rodzą dylemat: w jaki sposób zapełnić daną stronę, by było pomysłowo i ładnie?
Dziś pokażemy Wam, jakie cuda można wyczarować przy pomocy zwykłego ołówka – narzędzia o wielkich możliwościach, choć niepozornego.
Zacznijmy od rysowania prostych elementów, np. oka albo uroczego kociaka:

 

 

Rozcierając ołówek pędzelkiem lub gąbeczką, można kropli wody nadać pozór trójwymiarowości:

 

Pewnie niektórzy z Was powiedzą: „Ale ja nie umiem tak szkicować!”. Spokojnie, to jasne, że nie każdy ma zmysł i talent Picassa, a rysowanie, tak jak wszystko, wymaga praktyki. Warto próbować i ćwiczyć. Może odkryjecie w sobie nowe zdolności i pasję?
Kiedy już trochę oswoimy się z ołówkiem i techniką rysowania, możemy pokusić się o stworzenie portretu, na przykład Johnny’ego Deppa (a potem powiesić go nad łóżkiem, a co :)):

 

Oczywiście to tylko kilka przykładów, które można wykorzystać w Dzienniku – pomysłów jest nieskończenie wiele – wszystko zależy od Waszej kreatywności i osobowości! Zatem łapcie za ołówki i niech nic Was nie ogranicza!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *