Zniszcz Ten Dziennik

Narzędzia Łowcy Skarbów

Premiera „Łowcy skarbów” coraz bliżej, bo już 30 marca :) Wiemy, że wielu z Was z niecierpliwością wyczekuje tej daty. Postanowiliśmy więc nieco umilić Wam ten czas oczekiwania, zdradzając, jakie narzędzia będą Wam niezbędne przy wypełnianiu najnowszej książki Keri Smith. Mamy nadzieję, że w ten sposób będziecie mogli przygotować się na czekające Was wyzwanie i zaraz po premierze przystąpić do pracy :)

ztd-lowca

„Łowca skarbów” będzie wymagał od nas wyruszenia w teren. Musimy bowiem znaleźć przedmiot z listy. Oczywiście, możemy ograniczyć poszukiwania do własnego domu i ogródka, ale z czasem na pewno pokusimy się o dalszą wyprawę :) Wówczas ważny będzie nasz ekwipunek. Koniecznie postawmy na wygodny strój i buty (Keri Smith poleca stary sweter z kieszeniami oraz kapelusz, które pomogą nam wczuć się w rolę łowcy). Nie zapomnijmy o torbie na znaleziska, a gdy pogoda będzie niepewna, weźmy ze sobą parasol – przecież byle deszczyk nie odstraszy poszukiwacza przygód :)

Kolejny krok to opis znalezionego przedmiotu i okoliczności jego znalezienia. Tu potrzebne będą przybory do pisania: długopis, pióro, ołówek lub cienkopis.

Potem robi się coraz ciekawiej, a ilość potencjalnie przydatnych narzędzi rośnie :) Będziemy zamieniać nasz przedmiot w coś innego. Możemy do tego użyć przyborów do rysowania – farb, kredy, mazaków, atramentu, węgla czy kredek. Na pewno przydadzą się nożyczki, gumka, wycinki z gazet, pinezki czy sznurek. Ale warto zaopatrzyć się też w rzeczy, które nie są uważane za typowo artystyczne. Do naszych celów świetnie nada się papier ścierny, młotek, liście, błoto, kawa lub herbata, a także jedzenie! Tak naprawdę lista przydatnych narzędzi jest nieskończona – możemy użyć wszystkiego, co przyjdzie nam do głowy :)

Pamiętajmy, że znaleziony przez nas przedmiot musimy w jakiś sposób dołączyć do „Łowcy”. Możemy to zrobić przy pomocy kleju, spinaczy biurowych, zszywacza , taśmy klejącej, a także szpilek bądź igły i nitki :)

Podczas łowów dobrze mieć coś do przechowywania znalezionych rzeczy. Może to być koperta, plastikowa torebka lub pudełko. Kopertę można przykleić z tyłu książki i wkładać do niej drobne przedmioty, aby przypadkiem nie zgubić ich w czasie poszukiwań :)

I jak? Gotowi na nowe wyzwania i przygody? Jesteśmy przekonani, że macie ogromny potencjał, by zostać prawdziwymi, nieustraszonymi ŁOWCAMI SKARBÓW :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *