Zniszcz Ten Dziennik

Litery i słowa w Zniszczu

Zniszcz Ten Dziennik daje nam nie tylko wielkie pole do kreatywnej destrukcji, ale również do językowych zabaw. Jedna ze stron została stworzona specjalnie po to, abyście mogli się przekonać, jak szeroki macie zasób słownictwa :)

zniszcz-ten-dziennik-zadanie-slowa

„Strona na czteroliterowe słowa” to nie lada wyzwanie. No bo ile jesteście w stanie wymyślić tak krótkich słów? Trzeba chwilę pomyśleć i poszukać inspiracji! Nie od dziś wiadomo, że najskuteczniejszym sposobem przyswajania sobie nowych słów i zwrotów językowych jest czytanie książek. Keri Smith zachęca nas zatem do lektury! Czyż to nie kolejny argument przeciwko zarzutom stawianym Dziennikowi, że zachęca do niszczenia innych książek? Jak widać jest przecież dokładnie na odwrót :)

Poniższe prace fanów ZTD są najlepszym dowodem na to, że nawet najprostsze zadanie (jak stworzenie listy czteroliterowych słów) może być kreatywne, a sposoby jego wykonania – bardzo zróżnicowane:

Co więcej, możecie pójść o krok dalej i postarać się poszukać takich słów w innych językach – funkcja edukacyjna Zniszczowego zadania jeszcze bardziej wzrośnie :)

ztd-4-litery-4

ztd-4-litery-3

Ile słów widnieje w Waszych Dziennikach? Piszecie je po polsku czy po angielsku? A może uczycie się innego języka obcego i wykorzystujecie Zniszcza do prowadzenia notatek? :) Pochwalcie się! Chętnie poznamy ciekawe czteroliterowe słówka np. w języku włoskim, francuskim czy niemieckim!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *