Zniszcz Ten Dziennik

INNE PISANIE I GIMNASTYKA DLA MÓZGU!

W Zniszcz Ten Dziennik nie brakuje zadań, które wymagają zdolności manualnych! Czy wypełniliście już polecenia: PISZ LUB RYSUJ LEWĄ RĘKĄ, PISZ Z DŁUGOPISEM W USTACH lub PISZ OD TYŁU? Tego typu ćwiczenia, choć nie należą do łatwych, mają pozytywny wpływ na sprawność naszego mózgu! Warto zatem podjąć wyzwanie :)

podesłała Małgorzata Piasek

Nasz umysł potrzebuje nowych wrażeń i bodźców, by mógł dłużej zachować młodość i dobrą kondycję. Pisanie inną ręką niż zwykle pomaga zgrać pracę obu półkul mózgowych. Elastyczny, wyćwiczony umysł jest bardziej kreatywny i łatwiej podpowiada nam ciekawe pomysły, a to przecież bardzo ważne dla każdego posiadacza Dziennika!

Pisanie lewą ręką zacznijmy od pojedynczych liter alfabetu, następnie przejdźmy do wyrazów i całych zdań. Na początek możemy napisać swoje imię :)

Eksperymenty z pisaniem w  nietypowy sposób to świetna zabawa, ciekawe doświadczenie i urozmaicenie :) Zobaczcie jak radzą sobie z nimi zajmujący się kreatywną destrukcją youtuberzy:

 

 

Oprócz pisania są inne sposoby na gimnastykę mózgu. Możemy umyć zęby inną ręką niż zwykle lub zmienić położenie sprzętów w pokoju. Z kolei zamykając oczy podczas codziennych czynności (np. prysznic czy jedzenie), będziemy rozwijać inne zmysły. Chodzi o to, by próbować nowych rzeczy lub robić znane rzeczy w nowy sposób – jednym słowem: postępować nieszablonowo jak radzi Keri Smith!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *