Zniszcz Ten Dziennik

Nie daj się pechowi! Piątek trzynastego z ZTD :)

Dziś piątek trzynastego – data, która według osób przesądnych przyciąga rozmaite pechowe sytuacje. Tego dnia lepiej zachować szczególną ostrożność, nie podejmować ryzyka ani działań, które nie są absolutnie konieczne :) Uważać trzeba szczególnie na czarne koty, lustra oraz drabiny, pod którymi nie wolno przechodzić! Bierzecie sobie do serca te przestrogi? Czy raczej traktujecie ten dzień jak każdy inny?

Piątek trzynastego uważany jest za pechowy nie tylko w Polsce, ale też w wielu innych krajach Europy – między innymi w Niemczech, Austrii, Finlandii, Bułgarii czy Belgii. Przekonanie o niepomyślności tej daty ma swoje źródło w historii średniowiecznej. To właśnie tego dnia (13 października 1307 roku) Filip IV wydał fałszywe oskarżenie na Templariuszy i kazał ich aresztować. Również kilka innych postaci historycznych spotkało nieszczęście właśnie w piątek trzynastego (między innymi Filipa Macedońskiego).

13211083_1118337594872627_2145372155_o

A jakie są Wasze odczucia związane z piątkiem trzynastego? Przytrafił Wam się tego dnia jakiś niepomyślny zbieg okoliczności? Może zdarzyło Wam się coś zgubić, coś poszło niezgodnie z Waszymi planami, coś się popsuło albo utknęliście w korku w autobusie?

Jeśli ten dzień wywołał w Was irytację, to mamy dla Was sposób na odreagowanie! W Zniszczu znajdziecie MIEJSCE NA NEGATYWNE KOMENTARZE – idealne, by wyrzucić z siebie złość, rozgoryczenie i wszelkie negatywne emocje! Możecie tu opisać lub zobrazować niefartowną sytuację, a także stan swojego ducha. Zniszcz Ten Dziennik pozwoli Wam odetchnąć po nie najlepszym dniu! Tu nie może Was spotkać nic złego! Czarny kot nie przynosi pecha, lecz jest wdzięcznym modelem do rysunków. Lustra nie tłuką się i pokazują tylko Waszą barwną osobowość. Zaś złowroga drabina może jedynie symbolizować Waszą rozwijającą się kreatywność :)

Gwarantujemy, że już po jednym zadaniu ze Zniszcza poczujecie się lepiej i zyskacie energię na kolejny dzień, który z pewnością będzie lepszy od minionego! Pocieszający jest też fakt, że w tym roku piątek trzynastego przypada tylko raz – i już mamy go prawie za sobą :)

 

 

1 comment for “Nie daj się pechowi! Piątek trzynastego z ZTD :)

  1. szary
    27 maja 2016 at 23:11

    Ja mialem sprawdzian 13 piatek xd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *