Zniszcz Ten Dziennik

Marzyciel, realista i krytyk, czyli bądź jak Walt Disney!

Kto z nas nie zna bajkowego imperium Walta Disneya? Jego wielka kreatywność, nieograniczona wyobraźnia oraz odwaga dały nam mnóstwo pięknych i zabawnych filmów animowanych. A czy wiecie, że stosował on specjalną technikę, która może okazać się przydatna w czasie uzupełniania Dziennika?
Plan opracowany przez Walta Disneya z pewnością pomoże Wam w wymyśleniu sposobu na kreatywną destrukcję Dziennika. Dzięki niemu zmienicie swój sposób myślenia na bardziej marzycielski, ale możliwy do realizacji! Po wykonaniu trzech prostych kroków wpadniecie na pomysł, który będzie nie tylko genialny, ale i osiągalny.

ztd-disney3

Marzyciel

Pierwszy krok to wcielenie się w rolę Marzyciela, czyli porzucenie wszelkich ograniczeń i snucie wielkich planów na przyszłość – bliższą lub dalszą. Możecie dać upust swojej fantazji i nie przejmować się tym, czy Wasz pomysł jest osiągalny. To najbardziej kreatywny z etapów, który rozwinie Waszą wyobraźnię i sprawi, że poczujecie się niezwyciężeni!
Zniszcz Ten Dziennik – pozwólcie sobie na nieskrępowane snucie planów wielkiej destrukcji Dziennika!

Realista

Kolejnym krokiem jest spojrzenie na sytuację bardziej realistycznie. Zastanówcie się, ile z tego, co sobie wymarzyliście, jest możliwe do realizacji – przynajmniej na razie. Na tym etapie stworzycie konkretny plan działania, który znacznie przybliży Was do realizacji upragnionego celu i do spełnienia swoich marzeń!
Zniszcz Ten Dziennik – zastanówcie się, czy macie odpowiednie materiały i czas do wykonania kreatywnej destrukcji, którą wymyśliliście w poprzednim etapie

Krytyk

Ostatni krok to konstruktywna krytyka. To najlepszy moment na szukanie potencjalnych przeszkód i utrudnień w realizacji swojego planu. Jeśli uda Wam się znaleźć słabe punkty, o wiele łatwiej będzie Wam udoskonalić swój pomysł!
Zniszcz Ten Dziennik – pomyślcie, czy zaplanowana przez Was destrukcja nikomu nie zaszkodzi albo czy nie zabierze Wam zbyt wiele czasu, który powinniście przeznaczyć np. na naukę :)
Jesteśmy pewni, że teraz wpadniecie na coś naprawdę kreatywnego, co pozwoli Wam uwierzyć w siebie i swoją moc twórczą :)

ztd-disney

2 comments for “Marzyciel, realista i krytyk, czyli bądź jak Walt Disney!

 1. ToyBonnieGirl
  1 października 2015 at 16:40

  Ciekawe :)
  Ja swój ZTD Wszędzie robię po Sonicowo-kucykowemu :3
  Ale większość robię według poleceń.

  • 29 maja 2016 at 16:44

   Bardzo polecam strategię Walta Disneya. Jest to bardzo skuteczne narzędzie w wyznaczaniu celów osobistych i zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *